Som vďačná za všetky mrchy, ktoré som hrala. Vďaka nim som silnejšia, hovorí Barbora Švidraňová

03.02.2024

Diváci ju poznajú z mnohých seriálov, aktuálne najmä jojkárskej Nemocnice. Herečka Barbora Švidraňová si strihla však aj maličkú úlohu v novinke Vojna policajtov. V novom filme, ktorý vo štvrtok vstúpil do slovenských kín, dostala rolu barmanky, ktorá kedysi viedla nevestinec. "Bolo to pre mňa veľmi silné. Aj preto, že sme nakrúcali v skutočnom nevestinci," prezradila Švidraňová počas návštevy relácie Ide o nás.

Hoci na filmovom plátne má skúseností zatiaľ máličko - Vojna policajtov je po komédii Cuky Luky len druhý celovečerný film - v televízii je už ostrieľanou hviezdou. Občas ešte stále typologicky obsadzovanou do určitého typu žien. Švidraňová však hovorí, že dnes sú postavy v seriáloch písané omnoho lepšie ako v časoch, keď na obrazovkách začínala. "Pre mňa je úžasné, že scenáristi a tvorcovia píšu postavy širokospektrálnejšie," uviedla Švidraňová, ktorá ale tiež prezradila, čomu všetkému ju jej "seriálové mrchy" priučili v jej osobnom živote.

Nezhovárali sme sa však iba o práci v televízii či hraní. V rozhovore s populárnou herečkou a speváčkou sa dozviete aj nasledovné:

- ako sa Barbora Švidraňová zmenila od posledného rozhovoru pre Pravdu, ktorý vznikol v roku 2017
- o spiritualite a snahe objaviť svoju podstatu
- o tom, aké dôležité je byť súčasťou komunity, ktorá sa snaží o niečo pozitívne
- hovorili sme o metóde sound-healing, ktorej sa Barbora venuje a ktorá jej pomohla aj v speve
- prezradila, akým spôsobom do jej života zasiahlo materstvo
- čo ju učí syn Gabriel a ako sa snaží viesť ona jeho
- prečo sa usadila v Žiline a či ju nemrzí, že nie je v šoubiznisovom "centre diania"
- akým spôsobom pristupuje k hraniu postáv a či jej nevstupujú do života
- čo jej dáva televízna práca a čím ju zaujal príbeh Vojna policajtov
- čo si myslí o narastajúcej agresii v spoločnosti, ktorá sa objavuje najmä vo verbálnej komunikácii na sociálnych sieťach.